Nasze sukcesy / Konkursy / Ogłoszenia

Artystyczna Podróż Hestii — laureaci z naszego Wydziału

Laureatem konkursowej Nagrody Głównej w konkursie dla studentów Artystyczna Podróż Hestii został w tym roku Mateusz Sarzyński, student Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.
Wygrana ta pozwala na skorzystanie z możliwości odbycia miesięcznej rezydencji artystycznej w Residency Unlimited i wyjazdu do światowej stolicy sztuki nowoczesnej — Nowego Jorku. Członkowie jury tak uzasadnili swój wybór: – Za bezkompromisowość, za konsekwentny rozwój niezależny od artystycznych mód, za energię pozwalającą tworzyć 300 obrazów rocznie, za samoświadomość i za to, że ten młody artysta wie, dlaczego i po co leci do Nowego Jorku.

Mateusz Sarzyński

Jury konkursu przyznało także nagrodę specjalną, której fundatorem jest Piotr M. Śliwicki, prezes Grupy ERGO Hestia. Jej laureatką została Joanna Kunert z Wydziału Grafiki krakowskiej ASP. Nagroda obejmuje zlecenie na artystyczną interpretację raportu rocznego z działalności firmy.

Fundacja Artystyczna Podróż Hestii działa na rzecz promocji młodych polskich twórców, między innymi poprzez organizację corocznego konkursu Artystyczna Podróż Hestii dla studentów kształcących się na wydziałach i kierunkach artystycznych wszystkich wyższych uczelni w Polsce. Fundacja wspiera także rozwój finalistów i laureatów konkursu APH poprzez prezentowanie ich twórczości szerokiej publiczności w największych ośrodkach kultury w Polsce oraz poprzez działania sprzyjające nabywaniu prac finalistów do prywatnych kolekcji. Fundacja Artystyczna Podróż Hestii organizuje wystawy w ważnych centrach artystycznych w Polsce, promując artystów wyłonionych w ramach konkursu.