Nasze sukcesy / Konkursy

Font Notus w konkursie na najlepsze dyplomy projektowe

Font Notus – praca dyplomowa Wiktora Bukszy zrealizowana pod kierunkiem dr Aleksandry Toborowicz na Wydziale Grafiki została wyróżniona i obecnie prezentowana jest w Rondzie Sztuki w Katowicach w ramach przeglądu najlepszych dyplomów projektowych Akademii Sztuk Pięknych 2017 „Design 32: Najlepsze Dyplomy Projektowe Akademii Sztuk Pięknych 2017”.

Konkurs organizowany jest przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach a wystawa ma miejsce w Rondzie Sztuki – galerii ASP w Katowicach. Celem ww jest promocja najlepszych idei projektowych, młodych talentów i wsparcie działań zmierzających do ich zaistnienia na profesjonalnym rynku projektowym.

Studenci krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych zrealizowali projekt skafandra analogowego, który swoje zastosowanie ma znaleźć w wyprawie na Marsa (Antoni Skąpski i Piotr Madej), kolekcję mebli opartą o formę naturalnie ukształtowaną według Andrzeja Pawłowskiego (Sylwia Powałek), krój pisma Notus przeznaczony do składu krótkich tekstów w czasopismach, gazetach, katalogach, itp. (Wiktor Buksza), a także identyfikację wizualną konkursu 75. szopek krakowskich (Aleksandra Zajdel). Ta ostania praca znalazła się także w gronie wybranych realizacji w międzynarodowym przeglądzie Graduation Projects 2017.