Konkursy / Ogłoszenia

Konkurs na wykładowcę podstaw projektowania graficznego na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie

Do 15 lipca br można ubiegać się o pracę (pełny etat) na naszym wydziale, na stanowisku asystenta w Katedrze Grafiki Projektowej. Nabór ma formę otwartego konkursu.

Poszukujemy samodzielnej osoby, która zaproponuje własną wizję nowego programu podstaw projektowania graficznego (1 i 2 rok studiów) oraz będzie przygotowana do podjęcia działalności naukowo-badawczej oraz organizacyjnej w naszej uczelni. Poszukujemy czynnego uczestnika/czki i obserwatora/ki dizajnu i sztuki współczesnej zainteresowanego efektywnymi i nowymi metodami nauczania.

il. Krystian Soszyński 2 rok, Pracownia Rysunku 2

Miejsce pracy:
Ul. Karmelicka 16, Kraków

Obowiązki:
Tworzenie programu nauczania na 1-2 roku studiów dla przedmiotu Projektowanie Wstępne. Prowadzenie ćwiczeń i wykładów. Obowiązki organizacyjne.

Procedura wyboru:
Po złożeniu wymaganych dokumentów wybrane osoby zostaną zaproszone do rozmowy kwalifikacyjnej online. Rozstrzygnięcia konkursu dokona komisja w składzie: Dr hab. Dorota Ogonowska, prof. Czesława Frejlich, dr hab. Michał Jandura, dr Jakub Sowiński.

Wymagania:
1. Dyplom ukończenia uczelni artystycznej lub projektowej, co najmniej w stopniu magistra.
U osób w stopniu magistra ważna jest dla nas gotowość natychmiastowego otwarcia przewodu doktorskiego.
2. Znajomość j. angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodne prowadzenie korekt oraz wykładów
3. Praktyczne doświadczenie zawodowe w projektowaniu grafiki użytkowej, udokumentowane publicznym portfolio online, zawierającym wdrożone realizacje
4. Umiejętność biegłej obsługi oprogramowania projektowego Adobe (w szczególności Photoshop, Illustrator, InDesign)

Dodatkowe atuty wpływające na ocenę zgłoszeń:
1. Wyższy stopień naukowy (doktorat lub habilitacja)
2. Doświadczenie w edukacji tj. praca w szkole lub uczelni wyższej, prowadzenie i organizacja kursów lub warsztatów,
3. Dorobek w zakresie publikacji, publicznych wykładów, organizacji i prowadzenia konferencji, organizacji wystaw
4. Dodatkowe studia lub stypendia zagraniczne. Wiedza spoza programów polskich uczelni, poszerzająca rozumienie dziedziny grafiki użytkowej.

Termin rozstrzygnięcia konkursu:
Najpóźniej do dnia: 28.09.2022 r.
Wyniki konkursu będą zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej ASP pod adresem:
bip.asp.krakow.pl/konkursy-na-stanowiska/rozstrzygniecia
oraz dodatkowo na naszej stronie w aktualnościach

Wszelkich dodatkowych informacji o naszych oczekiwaniach, stanowisku i miejscu pracy oraz Wydziale Grafiki udziela Michał Jandura: mjandura(małpa)asp.krakow.pl

Szczegółowe informacje:
Biuletyn Informacji Publicznej ASP w Krakowie