Nasze sukcesy / Konkursy

Nominacje w konkursie na najpiękniejszą książkę 2019

Miło nam poinformować o nominacjach w tegorocznej 60. edycji konkursu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek „Najpiękniejsze książki roku 2019”. Współtwórcami wymienionych poniżej (w kolejności wg kategorii konkursowych) pozycji są wykładowcy naszego wydziału. Dodatkowo cieszy nas obecność wśród nominowany wielu absolwentów naszej szkoły. Wszystkim gratulujemy i życzymy nagród w finale konkursu.

Nieswojość – praca pod redakcją Agaty Pankiewicz i Marcina Przybyłko; projekt graficzny, typograficzny, skład i opracowanie fotografii: Marcin Przybyłko i Anna Grzywa / terenprywatny.com; wydawca: Wydawnictwo Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Polska w muzycznej Europie – Ryszard Golianek — projekt graficzny: Kuba Sowiński i Wojciech Kubiena / Biuro Szeryfy; wydawca: Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Dydaktyka typografii. Uczyć litery / uczyć literą – praca zbiorowa; układ
edytorski: Paweł Krzywdziak; wydawca: Wydawnictwo Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Czarno na białym. 200 lat rysunku w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych – praca zbiorowa pod redakcją Małgorzaty Płazowskiej; projekt graficzny i skład: Dagmara Berska; wydawca: Wydawnictwo Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Koncepcja wystawy i albumu: Agnieszka Jankowska-Marzec

Zapraszanie. Sarkis Kantor / Inviting. Sarkis Kantor – praca zbiorowa; projekt graficzny: Kuba Sowiński; wydawca: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, współwydawca: Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki.

Jury obradowało w składzie: Agata Szydłowska (ASP Warszawa) – przewodnicząca, Małgorzata Gurowska i Marcin Władyka (ASP Warszawa), Ryszard Kryska, Ewa Repucho (Uniwersytet Wrocławski), Ewa Satalecka (PJATK Warszawa/ASP Katowice), Andrzej Tomaszewski (PTWK).
Jury wybrało książki nominowane w 8 kategoriach (m.in. albumy, literatura piękna, książki dla dzieci i młodzieży).

——>
pełna lista nominowanych książek