Konkursy

9. Biennale Grafiki Studenckiej – Poznań 2015 | Wyniki

30 stycznia 2015 – pierwsza selekcja
Pod przewodnictwem prof. Piotra Smolnickiego, Jury zapoznało się ze wszystkimi propozycjami i zakwalifikowało do wystawy pokonkursowej 93 prace 73 autorów.

31 stycznia 2015 – nagrody
Pod przewodnictwem prof. Mirosława Pawłowskiego Jury (z wybranego zestawu) wyłoniło prace 39 autorów, jako nominacje do nagród 9 Biennale Grafiki Studenckiej. W wyniku dalszych obrad i głosowania Jury postanowiło nie ustanawiać Grand Prix 9 BGS, przyznając jednocześnie trzy równorzędne I Nagrody, jedną II Nagrodę i pięć III Nagród. Ponadto wyłoniono Nagrodę Towarzystwa Jerzego Piotrowicza, dwie Nagrody Młodych oraz cztery Wyróżnienia Honorowe.


NAGRODY 9 BGS POZNAŃ 2015

I Nagroda:
Marlena Biczak, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
Nagroda Rektora UAP w Poznaniu
Dorota Hebel, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
Nagroda Rektora ASP w Krakowie
Małgorzata Rekusz, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Nagroda Rektora ASP w Katowicach

II Nagroda:
Mateusz Rafalski, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Nagroda Rektora ASP w Warszawie

III Nagroda:
Krzysztof Grudziński, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Nagroda Rektora ASP w Łodzi
Damian Idzikowski, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
Nagroda Dziekana WSP UMK w Toruniu
Karol Lewalski, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
Nagroda Dziekana WA UMCS w Lublinie
Veronika Moshnikova, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Nagroda Rektora ASP we Wrocławiu
Agnieszka Wasilewska, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Nagroda Rektora ASP w Gdańsku
Nagroda Towarzystwa Jerzego Piotrowicza
Maria Łukomska, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Nagroda Młodych (wystawa)
Kamil Kocurek, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Grzegorz Myćka, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Wyróżnienia Honorowe
Kamin Kocurek, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Grzegorz Myćka, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Aleksandra Staszkun, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Jerzy Piątkowski, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

 

LISTA OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH DO WYSTAWY 9 BGS POZNAŃ 2015

Bagriy Oksana, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Biczak Marlena, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
Bielerzewski Michał, Uniwersytet Zielonogórski
Biernacka Patrycja, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Brzegowska Monika, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
Buszewicz Antonina, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Chelmicka Paulina, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Cieślewicz Aleksandra, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Cieślica Dagmara, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Cygan Michał, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Czyż Piotr, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Długosz Katarzyna, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Gawroński Karol, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Gąbka Maciej, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Gebal Joanna, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Gomułka Albert, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Gorzkiewicz Oskar, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
Grabowski Paweł, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Grudziński Krzysztof, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Grzywińska Marta, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Hajduk Malwina, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Hebel Dorota, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
Idzikowski Damian, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
Ilkiewicz Aleksandra, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
Kochański Michał, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Kocurek Kamil, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Kodź Anna, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Kolaříková Petra, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
Koniuszy Łukasz, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Kowalczyk Agnieszka, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Kowalska Julia, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Krobski Maciej, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Kuszyk Michał, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Kwiatkowska Emma, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Lewalski Karol, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
Liśnikowska Patrycja, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Lubas Aleksandra, Akademia Sztuki w Szczecinie
Lubiński Sebastian, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Łach Katarzyna, Uniwersytet Rzeszowski
Łukomska Maria, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Machowski Jacek, Uniwersytet Rzeszowski
Maślanka Mariusz, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Moshnikova Veronika, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Musiał Paulina, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Myćka Grzegorz, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Niewiadomska Elżbieta, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Piątkowski Jerzy, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
Pikuła Anna, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Pocheć Agata, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Pomykała Karol, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Pośpiech Marek, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Rafalski Mateusz, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Reder Aleksandra, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Rekusz Małgorzata, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Rhone Marta, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Różycka Maja, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Ryczek Szymon, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
Skowrońska Natalia, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Sołowianiuk Magdalena, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
Sosiński Sławomir, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Staniaszek Dominika, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Staszkun Aleksandra, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Śliwczyński Rafał, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Tojka Danuta, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Tomalka Piotr, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Wang Mumu, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Wasilewska Agnieszka, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Wilner Martyna, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Zarzycka Agata, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
Zdejszy Jakub, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Ziober-Król Dominika, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Zygiel Iwona, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Żołądź Agata, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie


Wszystkie wybrane przez Jury prace zostaną zamieszczone w katalogu imprezy oraz wezmą udział w wystawach 9. Biennale Grafiki Studenckiej na terenie całego kraju i zagranicą. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo dysponowania zakwalifikowanymi do wystawy pracami w ciągu dwóch najbliższych lat 2015–2016.