Bartosz Wajer (ur. 1985 ) – ukończył grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 2023 roku jest asystentem w pracowni Malarstwa I na wydziale grafiki macierzystej uczelni. W 2021 roku wystawa jego prac pt. Od oka do kości była prezentowana w sekcji Show OFF (konkurs na debiuty) w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie. W 2020 roku Bartosz Wajer został laureatem stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego. W 2019 roku jego wystawa prac pt. Saturday Morning Selfie została w całości pozyskana do kolekcji Muzeum Fotografii w Krakowie (MuFo). Od 2017 roku prowadzi galerię sztuki Chicco Gallery, realizując w jej przestrzeni wystawy towarzyszące wielu ważnym wydarzeniom kulturalnym. Działając na styku wielu dziedzin artystycznych (rysunek, malarstwo, grafika, fotografia, media cyfrowe), Bartosz Wajer w sposób kreatywny łączy tradycyjne narzędzia z nowoczesnym, intermedialnym sposobem myślenia. Cechą charakterystyczną podejmowanych przez niego działań jest umiejętność autorskiego „filtrowania” obrazów pochodzących z różnych źródeł i odległych nieraz rejestrów rzeczywistości.