Wykłady

Gdzie jest autor, gdzie narzędzie?

Kompas Wizualny serdecznie zaprasza na czwarte spotkanie online w cyklu, w którym naszym gościem będzie Rafał Buchner – projektant, absolwent wydziału Type and Media na Królewskiej Akademii Sztuk w Hadze oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, współzałożyciel domu typograficznego Blast oraz badacz i praktyk typografii. Przed studiami w Holandii był asystentem w Pracowni Projektowania Książek Macieja Buszewicza.

Od 2018 współpracuje w roli font-inżyniera oraz twórcy narzędzi komputerowych dla domu typograficznego Typotheque (asystował m.in. przy powstawaniu rodziny Ping, która otrzymała złotą nagrodą ED-Awards 2019). W latach 2019-2020 był programistą i projektantem w firmie GlyphsApp. W 2019 roku brał udział w tworzeniu super rodziny Recursive, autorstwa szkolnego kolegi Stephena Nixona, dystrybuowanej później przez Google Fonts. Współpracował przy tworzeniu Roboto Serif projektu Grega Gazdowicza z Commercial Type. W 2019 roku wraz z Dianą Ovezeą oraz Barbarą Bigosińską założył dom typograficzny Blast Foundry, który zajmuje się wydawaniem retailowych krojów pism oraz tworzeniem liternictwa na zamówienie. Blast Foundry współpracowała z takimi markami jak Pentagram, Indian Type Foundry czy CoType.

Z Rafałem porozmawiamy o narzędziach – projektowych, informatycznych, kaligraficznych i badawczych. Zapraszamy gości do zadawania pytań i współuczestnictwa w debacie.

Wtorek 29 lis 2022 18:00
Zoom