Dzień Otwartych Drzwi dla kandydatów na studia

Zapraszamy na Dni Otwartych Drzwi na ASP w Krakowie, w tym także na naszym wydziale, które odbędą się 6–7 kwietnia. Co roku w semestrze wiosennym Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie organizuje wydarzenie, które jest okazją do obejrzenia pracowni i porozmawiania z wykładowcami. Na uczestników wydarzenia czekają warsztaty, prezentacje filmowe i inne atrakcje. Zapraszamy kandydatów na studia, którzy będą mogli obejrzeć szkołę i poznać programy nauczania i obejrzeć prace studentów.

PROGRAM DNI OTWARTYCH WYDZIAŁU GRAFIKI

6 kwietnia 2024 (sobota)

ul. Syrokomli 21 (główny budynek wydziału)

(Wydział Grafiki, Wydział Architektury Wnętrz)

Otwarte pracownie Katedry Filmu Animowanego, Fotografii i Mediów Cyfrowych
Prowadzący oraz ich asystenci, którzy będą dostępni w pracowniach, chętnie odpowiedzą na wszelkie – nawet te najbardziej zawiłe – zadane przez Was pytania. Zarówno te związane ze sposobem funkcjonowania konkretnych pracowni czy tematami omawianymi podczas zajęć, jak i te dotyczące korekt, inspiracji czy efektów kształcenia.

Pracownia Fotografii I / III piętro, s. 311
Pracownia Fotografii II / II piętro, s. 213
Pracownia Fotografii III / IV piętro, s. 409
Pracownia Obrazowania Cyfrowego / piętro IV, s. 408

11.00 – 14.00
O czym myśli model? – warsztaty malarsko-rysunkowe
Model(ka) to ważna postać w akademickim świecie. Co się dzieje w jej/jego wnętrzu, kiedy cierpliwie użycza nam swojego zewnętrza?
Warsztaty dla uczniów i uczennic szkół średnich oraz kandydatek i kandydatów na naszą uczelnię.
obowiązują wcześniejsze zapisy do 26.03.2024  warsztatyrysunkowe2024@asp.krakow.pl
parter, przy portierni, s. IV piętro, s. 402, 406
dr Anna Rakoczy / dr Wojciech Szybist

11.00 – 12.30 / 13.00 – 14.30 / 15.00 – 16.30
Zwiedzanie Pracowni Grafiki Warsztatowej
Pokaz technik druku przygotowany przez studentki i studentów, prezentacja archiwalnych prac ze zbiorów poszczególnych pracowni
start na dziedzińcu na parterze
dr Bartłomiej Chwilczyński

start  parter, przy portierni
dr hab. Dorota Ogonowska / dr Edyta Stajniak / mgr Alicja Pismenko-Sobczyk
Maksymalna liczba osób w grupie: 15
Zapraszamy na prezentację Pracowni Projektowania Książki. Będzie to okazja do zapoznania się z pracami studentów i studentek oraz zasięgnięcia informacji na temat charakteru prowadzonych zajęć. Odbędzie się też prezentacja techniki suchego tłoczenia w introligatorni.

Ponadto:
BIBLIOTEKA GŁÓWNA ASP

II piętro
10.00 – 15.00
Zwiedzanie pomieszczeń Biblioteki Głównej Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (w tym zabytkowej Czytelni, Gabinetu Dyrektora, Wypożyczalni ASP)

Rafał Pytel, Repozytorium
Wystawa stacjonarna, zorganizowana w Czytelni Biblioteki Głównej ASP w Galerii Jednej Książki

Świat Igora Mitoraja – kolekcja publikacji ze zbiorów Biblioteki Głównej ASP im. Jana Matejki w Krakowie
Wystawa online prezentowana na dużym ekranie w Czytelni Biblioteki Głównej ASP

11.00
Twój przyjazny kąt na uczelni – Biblioteka Główna Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie – prezentacja
Gabinet Dyrektora BG ASP

7 kwietnia 2024 (niedziela)

PLAC MATEJKI 13

TALK-SHOW Punktujemy komisje egzaminacyjne – czyli jak dostać się na ASP?, AKADEMIA W PIGUŁCE

11.00-12:30
Talk-show Punktujemy komisje egzaminacyjne – czyli jak dostać się na ASP?
I piętro, Aula ASP, wejście za Medyceuszami
W niedzielę zapraszamy Was na plac Jana Matejki 13. Chcemy dać Wam jak najwięcej wiedzy o egzaminach. Jak zawsze w formule talk-show omówimy to, co jest istotne dla kandydatów, przy udziale reprezentantów wszystkich Wydziałów Akademii oraz Szkoły Doktorskiej.
Niniejszy talk-show jest poradą i nie stanowi części regulaminowych wymogów.

12.00 – 14.30
Akademia w pigułce
parter, przestrzeń Galerii, I piętro
Tego, czego nie usłyszycie podczas spotkania w Auli, będziecie mogli dowiedzieć się od reprezentantów Wydziałów oraz Szkoły Doktorskiej, którzy będą na Was czekać przy punktach informacyjnych. Wszystko w jednym miejscu. Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w wersji instant. Pytajcie nas o sprawy socjalne, rekrutację i nabór dla obcokrajowców. Czekają na Was oferty programów wymian studenckich i fantastyczne perspektywy zawodowe
i szkoleniowe, które oferuje nasze Biuro Karier. Nie wahajcie się przed zadawaniem pytań naszej Pełnomocniczce Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

Ponadto:
Muzeum ASP  czynne 10.00 – 14.00
Galeria ASP  czynna 10.00 – 19.00

Nasze lokalizacje:
Plac Matejki 13 – Wydział Rzeźby, Wydział Malarstwa, Muzeum Asp, Galeria ASP
Smoleńsk 9 – Wydział Form Przemysłowych, Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, Wydział Grafiki, Biblioteka Główna ASP
Joselewicza 23 – Wydział Intermediów
Syrokomli 21Wydział Grafiki, Wydział Architektury Wnętrz
Karmelicka 16 – Wydział Grafiki
Lea 27–29 – Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki

pełny program dla wszystkich wydziałów