Pomiędzy – wystawa Magdaleny Chmielek i Magdaleny Gawlik – Łęcka

W galerii Onamato odbędzie się wernisaż prac Magdaleny Chmielek i Magdaleny Gawlik-Łęckiej
26. lutego (piątek) o godz. 19.00 w Galerii Onamato, przy ul. Bracka 7/4.

Wystawa zatytułowana “Pomiędzy” łączy ze sobą obrazy olejne i akrylowe oraz grafiki wykonane w technice linorytu, sitodruku, suchej igły, akwatinty i monotypii. Prace, pomimo że stworzone są przez dwie rożne osoby, spotykają się pomiędzy… Nie są sobie tak zupełnie obce, jakby się wydawało. Obydwa światy łączy abstrakcja i przedstawienie, które wzajemnie się przenikają i dopełniają. Cała wystawa w zamyśle ma być niedopowiedziana, nie narzucająca odbioru dzieł. Widz powinien sam dostrzec elementy, które go interesują oraz nasuwające się skojarzenia i przemyślenia.

Magdalena Chmielek
Studentka V roku Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się głównie grafiką warsztatową (linoryt, wklęsłodruk), rysunkiem,fotografią, malarstwem i kolażem. Projektuje również plakaty i logotypy.

Wystawy zbiorowe i aukcje:
– „Futuryzm- Wizje przyszłości”, Rzeszów, (kwiecień 2013)
Aukcja w Pracowni pod Baranami- Fundacja New Era Art (listopad 2014/styczeń 2015)
–„Impresje Bronowickie”- Galeria Varietes, Kraków (wrzesień 2015)
Aukcja Młodej Sztuki w Domu Aukcyjnym Rempex, Warszawa (listopad 2015)
–„Muzyka. Plastyka. Słowo”-Festiwal Synestezje, Kraków (grudzień 2015)
– Wystawa indywidualna: „Podróże- wystawa grafik”, Galeria Varietes, Kraków (listopad 2015)Magdalena Gawlik – Łęcka
Studentka V roku Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.Na co dzień zajmuje się grafiką projektową, w szczególności formami reklamowymi oraz projektowaniem książek. Druga strona jej działań to malarstwo abstrakcyjne, wklęsłodruk,i fotografia artystyczna. Na co dzień związana z grupą twórców chrześcijańskich Veraicon, z którymi wystawia regularnie.Wystawy zbiorowe:
– „Futuryzm- Wizje przyszłości”, Rzeszów, (kwiecień 2013);
– „Tylko się rozglądam” Konsulat Generalny Niemiec, Kraków, (2014);
– Wystawa twórców chrześcijańskich, Veraicon, Stary Sącz, (2014, 2015);
– Wystawa twórców chrześcijańskich, Veraicon, Kraków (2014);
– Nowohuckie Targi Sztuki, Kraków (2014);
– Art Field- Targi Młodej Sztuki, Onamato, Kraków (grudzień 2014)